Служебният министър на транспорта Христо Алексиев уволни директорите на БДЖ и НКЖИ Владимир Владимиров и Милчо Ламбрев, съобщиха от Министерство на транспорта. На мястото на Владимиров за изпълнителен директор на държавните железници е назначен Георги Друмев.
Той е специалист в областта на железницата и дългогодишен служител на системата. В различни периоди от своята кариера е бил управител на „БДЖ Товарни превози".
Владимир Владимиров се разделя с поста за пореден път. Той бе председател на Съвета на директорите на БДЖ от 2009 г. до 2013 г.
През есента на 2011 г. железничарите обявиха национална стачка и поискаха оставката му. Тогава председателят на железничарския синдикат към КНСБ Петър Бунев обясни, че назначенията в БДЖ на хора, които не познават системата, ще доведе до краха й и допълни, че оставката на Владимиров се иска, тъй като "той стои в дъното на всички тези неща".
Владимиров бе освободен през април 2013 г. от служебния министър на транспорта в кабинета на Марин Райков - Кристиян Кръстев, който тогава заяви, че състоянието на БДЖ е под всякаква критика.
Година и половина по-късно обаче кабинетът "Борисов-2" възстанови Владимир Владимиров на поста, което предизвика бурно недоволство сред железничарите и синдикатите.
В Национална компания „Железопътна инфраструктура“ пък новият директор на мястото на Милчо Ламбрев е Красимир Папукчийски. Кариерата му е изцяло свързана с железопътната инфраструктура. Той е заемал ръководни позиции в поделение „Управление движение на влаковете и гаровата дейност“.
От 2012 г. е заместник-ръководител и в последствие ръководител на звено за управление на проекти, финансирани с европейски средства.
Още по темата: Смениха областния управител на Варна

Три зодии започват нов етап на успех след 8 ноември
Късмет и любов за три китайски зодии от 10 до 16 ноември
"Блуждаеща планета" поглъща околната материя рекордно бързо
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Олимпиакос надви Партизан в края, Реал взе Ел Класико с тройки
Сабаленка и Рибакина ще спорят за титлата във Финалния турнир в Рияд
Орела за грешника за Добруджа: Тази глупост граничи с не знам каква простотия!
Рибакина е на финал на Мастърса при жените
Дневен хороскоп за 8 ноември, събота
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Уран преминава в Телец на 8 ноември – старото отпада от живота ни
Фрути акценти в маникюра – модерни за всеки сезон (+снимки)
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
САЩ няма да участват в срещата на Г-20 в Южна Африка заради "избиваните африканери"
Три зодии започват нов етап на успех след 8 ноември
"Президентът на мира" е истинска благословия за акциите в отбраната
Новото BMW i4 M60 е с половин секунда по-бързо от M3
8 храни, които да ядете на закуска за по-дълъг живот
Венера в Скорпион - какво очаква зодиите?
Коментари