БЛС: Без лимити за броя легла по клиники в Педиатрията!

Искат още увеличение на недофинансирани пътеки

БЛС: Без лимити за броя легла по клиники в Педиатрията!

Държавата да плаща потребителска такса за преглед на деца. За това настояха от Българския лекарски съюз (БЛС) на 70-ия си извънреден събор в декларация, адресирана до властите.


Делегатите на събора гласуваха да подпишат анекс към Националния рамков договор за увеличаване на цените на клинични пътеки, които се отнасят до лечение на деца, предадават от Дарик, цитирани от Dnes.bg.


В декларацията се посочва, че лекарите с тревога следят поредицата от протести в страната. За да се потуши недоволството според съсловието необходимо по най-бързия начин да се договори увеличение на недофинансираните клинични пътеки за лечение на деца, бременни и белодробно болни.
 

Сред останалите искания в декларацията са да отпаднат лимитите за броя легла по клиники в Педиатрията, да се изплатят 153 млн. лв. надлимитна дейност на лечебните заведения, както и да се отпуснат допълнителни 6 процента от резерва на здравната каса, с които да се дофинансира доболничната помощ.


Четете още: Експерт: Здравеопазването се нуждае от революционна промяна
 

Новини

Коментари

България
Новини Варна
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата