Близо 50 формации атакуват местните избори във Варна
За участие в местните избори във Варна официално заявки до момента са подали 27 партии, 11 инициативни комитета, 1 коалиция и 5 местни коалиции. Интересното е, че повечето от партиите отиват на вота и с кандидат за кмет на града.
Публикувана: 15 Sep 2015 | 13:45

ГЕРБ издига настоящият кмет Иван Портних, Димитър Карбов е кандидатът на НФСБ, Кирил Йорданов е предложен за поста от коалиция “Кирил Йорданов – кметът на Варна”. Инициативен комитет издига проф. Анелия Клисарова. К.д.п. Данаил Папазов е кандидтът на “Живот за Варна”, Чавдар Трифонов – на коалицията “Реформатори и патриоти”, а Костадин Костадинов – на коалицията “Варна – Атака, Възраждане, Нова сила”. АБВ имат регистрация и за 4-те избора. Техен кандидат за кмет е доц. д-р Миглена Темелкова.

 

За кмет на община Варна до 17 ч. вчера регистрациите бяха 18, но тази сутрин беше заличена “Българската Левица“. Има още време и кандидатите със сигурност ще се увеличат, смятат от ОИК. По закон повече партии няма да бъдат включени в листата, но до 17 ч. на 22 септември ОИК приема “заявките” за участие във вота за кмет.

 

Регистрациите за районни кметове във всеки от петте района на Варна са по десетина. Има 2 кандидатури за независем общински общински съветник.

 

Кандидатската листа за общински съветници не може да надвишава 51 имена. Прагът за преференции ще бъде 7 % от валидните гласове.

 

На 25 октомври в морската столица и петте села в общината вотът ще е с по 4 бюлетини.

 

Ето и какво можем да прочетем в “Публичен регистър на партиите” на сайта на ОИК:

1. Движение за права и свободи-ДПС

кмет на кметство

общински съветници

2. ПП "ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ"

общински съветници

3. ПП "Движение 21"

общински съветници

кмет на райони

4. ПП"ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРИЯ"

общински съветници

5. ПП ГЕРБ

общински съветници

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

6. ПП"Българска социалистическа партия"

общински съветници

кмет на райони

7. ПП"Новото време"

общински съветници

8. ПП ОБЕДИНЕН БЛОК НА ТРУДА БЪЛГАРСКИ ЛЕЙБЪРИСТИ

общински съветници

9. ПП ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ"АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ"

общински съветници

10. ПП СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

общински съветници

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

11. ПП Движение за радикална промяна Българската пролет

общински съветници

кмет на община

кмет на райони

12. ПП "ОТЕЧЕСТВО"

общински съветници

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

13. ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ"

общински съветници

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

14. ПП „ ДВИЖЕНИЕ НАШИЯТ ГРАД"

общински съветници

кмет на райони

15. ПП „НАЦИОНАЛНА РЕПУБЛИКАНСКА ПАРТИЯ"

общински съветници

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

16. ПП „ДВИЖЕНИЕ ДЕМОКРАТИЧНО ДЕЙСТВИЕ - ДЗ"

общински съветници

кмет на кметства

кмет на райони

17. ПП „БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА"

общински съветници

18. ПП „ПОЛИТИЧЕСКИ КЛУБ „ЕКОГЛАСНОСТ"

общински съветници

19. ПП „НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ“

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

общински съветници

20. ПП „Зелените“

кмет на община

кмет на райони

общински съветници

21. ПП АБВ (Алтернатива за Българско Възраждане)

кмет на община

кмет на кметства

кмет на райони

общински съветници

22. ПП „ЗЕЛЕНА ПАРТИЯ“

кмет на община

кмет на райони

общински съветници

23. ПП „НОВА ЗОРА“

общински съветници

24. ПП „Българската Левица“ (ЗАЛИЧЕНА)

общински съветници

кмет на община

25. ПП „БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ“

общински съветници

26. ПП „ГЛАС НАРОДЕН“

общински съветници

кмет на райони

27. ПП „Съюз на патриотичните сили „ЗАЩИТА“

общински съветници

кмет на община

28. ПП “БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР-БДЦ“

общински съветници

 

 

Публичен регистър на местните коалиции

 

1. "ЖИВОТ ЗА ВАРНА"

съставни партии/коалиции:

ПП Нова Алтернатива

ПП Българска Нова Демокрация

ПП Българска Социалдемократическа Партия (БСДП)

ПП Единна Народна Партия

общински съветници

кмет на община

кмет на райони

2. МК ”ГРАЖДАНСКИ ЕКСПЕРТЕН ЦЕНТЪР”

съставни партии/коалиции:

ПП Движение Напред България

ПП Българска Партия Либерали

общински съветници

кмет на община

кмет на райони

кметове на кметства

3. МК ”КИРИЛ ЙОРДАНОВ – КМЕТЪТ НА ВАРНА”

съставни партии/коалиции:

ПП „Политически клуб „Тракия“

ПП „Обединена социалдемокрация“

ПП „Български социалдемократи“

ПП „Обединение на българските националисти „Целокупна България“

ПП „Движение за социален хуманизъм“

ПП „Никола Петков“

общински съветници

кмет на община

4. МК ”ВАРНА” – АТАКА, ВЪЗРАЖДАНЕ, НОВА СИЛА

съставни партии/коалиции:

ПП „АТАКА“

ПП „Възраждане“

ПП „Нова сила“

общински съветници

кмет на община

кмет на райони

кметове на кметства

5. МК „РЕФОРМАТОРИ И ПАТРИОТИ – РЕШЕНИЕТО ЗА ВАРНА“

съставни партии/коалиции:

КП „Реформаторски блок“

КП „Народен съюз“

ПП „ВМРО – Българско национално движение“

ПП „Обединени земеделци“

ПП „Български демократически форум“

ПП „Национално движение за стабилност и възход“

общински съветници

кмет на община

кмет на райони

кметове на кметства

 

Публичен регистър на коалициите:

 

“БЪЛГАРСКА РАДИКАЛНА ЛЕВИЦА”

 

Публичен регистър на инициативните комитети:

 

1. Илия Костадинов Костадинов

Христо Василев Попов

Красимир Йорданов Павлов

Ивайло МИлчев Цолчовски

Елеонора Стефанова Павлова-Андонова

Пламен Параскевов Андонов

Младен Антонов Дамянов

7.Даниел Петков Димитров

кмет на район

2. Мария Иванова Димитрова

Георги Тинев Хаджитинев

Янка Димитрова Делева

Пламена Димчева Вълчева

Велик Костов Великов

Любка Драганова Митева

Кръстинка Борисова Николова

Пенка Борисова Генадиева

3. Пламен Цветанов Градинаров

Богдан Борисов Караденчев

Николай Лефтеров Николов

Георги Божидаров Балтаджиев

Николай Цанев Цанев

кмет на район

4. Гергана Добрева Петкова

Десислава Божидарова Дикиджиева

Наталия Янкова Данева

Иван Петров Амосов

кмет на кметство

5. Мартин Живков Златев

Кунка Ганчева Димитрова

Мариела Мартинова Златева

Миглена Христова Цалта

кмет на район

6. Веселин Трифонов Николов

Владимир Николов Митев

Димитър Петков Димитров

Савко Петров Савов

Павел Иванов Павлов

Паскал Марков Маринов

Пламен Петров Петров

Стоян Атанасов Павлов

общински съветник

7. Генадий Христов Атанасов

Александър Петров Йорданов

Владимир Димитров Трайков

Димитър Севдалинов Лозанов

Цветан Сашков Лацов

кмет на район

8. Ивайло Николаев Комитов

Диана Стойчвева Башлиева

Мая Цакова Комитова

Цанко Митев Стефанов

кмет на кметство

9. Борислав Иванов Барийски

Борислав Иванов Бауренски

Антон Георгиев Андонов

Георги Кирилов Николов

кмет на район

10. Анелия Димитрова Клисарова

Петър Панчев Петров

Иван Паскалев Бочуков

Темелко Добролюбов Темелков

Юлиян Георгиев Георгиев

Пламен Атанасов Йонков

кмет на община

11. Радостин Петров Загорчев

Петър Димитров Загорчев

Димитричка Тонева Загорчева

Добри Делев Тонев

Инна Евгениева Радева

кмет на кметство

 

По материала работи Борис Проданов

Коментари ( 0 )