Избрано
16:58 | 16 февруари 2019
Обновен: 07:45 | 21 април 2024

Черно море потопи ЦСКА с 2:0

Отборът на Моряците записа първа победа в Първа професионална лига за 2019 година

Черно море победи ЦСКА с 2:0 в първия си шампионатен двубой за 2019-а година. „Моряците“ стартираха добре срещата от 21-ия кръг на Първа футболна лига пред препълнените трибуни на стадион „Тича“ във Варна и успяха да открият резултата още в седмата минута. След центриране на Мартин Минчев отляво, бранител на ЦСКА отклони топката, за негово нещастие обаче към главата на Ндонгала, който от близо не сгреши.

Осем минути по-късно Рубен Пинто отправи опасен изстрел към вратата на Черно море, но Иван Дюлгеров, демонстрира блестящ рефлекс и улови. В 35-ата минута младият вратар на моряците отново показа класа и отрази удар от близка дистанция на Али Соул. В 63-тата минута домакините стигнаха до втори гол. След поредица от изстрели, Радослав Василев се оказа най-съобразителен в разбъркването пред вратата на червените и вкара топката в мрежата за 2:0. В 70-ата минута Иван Дюлгеров отново опази мрежата на Черно море суха след опасен изстрел, този път на Евандро. Десет минути преди края на мача Васил Панайотов остави своите с човек по-малко след като получи втори жълт картон.

Червените обаче не успяха да измислят нищо смислено в атака и така треньорът им Любослав Пенев стартира със загуба новия си престоя начело на ЦСКА.  Моряците на Илиан Илиев пък запазват шестото място във временното класиране с актив от 34 точки.

В следващия кръг на 19 февруари Черно море гостува на Славия, а ЦСКА приема Ботев Враца.