16:56 | 23 февруари 2019
Обновен: 07:00 | 17 април 2024

Черно море победи Лудогорец у дома

Единствения гол в мача вкара Виктор Генев в 13-ата минута

Отборът на Черно море победи с 1:0 Лудогорец в двубой от 23-ия кръг на Първа професионална лига, съобщиха от пресслужбата на клуба. Единственото попадение в срещата падна в 13-ата минута, а негов автор стана Виктор Генев.

Черно море стартира силно срещата и още в 12-ата минута можеше да открие резултата. Георги Илиев се отскубна от бранителите на Лудогорец и стреля от движение, но стражът на гостите спаси. Само минута по-късно Виктор Генев засече с глава центриране отдясно след като Георги Илиев продължи центриране отдясно. В 26-ата минута след грешка в редиците на “моряците” Лукоки успя да отправи удар, но топката бе избита в корнер.

В 35-ата Ндонгала отправи много опасен изстрел, но Пламен Илиев улови. Веднага след това Виктор Генев отправи удар с глава, но топката премина встрани от вратата на Лудогорец. В 37-ата минута вратарят Иван Дюлгеров се отчете с поредната добра намеса, след като спаси опасен изстрел на Вандерсон.

В 73-ата Якуб Свиерчок остана сам срещу вратаря на Черно море, но ударът му бе неточен. В 85-ата Мартин Минчев отправи страхотен удар, но вратарят на Лудогорец успя да избие.

До края на срещата Черно море на няколко пъти хващаше съперника на контраатака, но не успя да реализира втори гол.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгерво, Мирослав Енчев (60-Мартин Костадинов), Виктор Генев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Петър Витанов, Васил Панайотов, Георги Илиев (78-Патрик Андраде), Мартин Минчев (88-Дани Кики), Аристот Ндонгала, Радослав Василев.