17:29 | 18 май 2019
Обновен: 04:30 | 17 април 2024

Черно море се изкачи на пета позиция след победа над Ботев Пд

Единствения гол в мача реализира Дани Кики в 5-ата минута

Отборът на Черно море се изкачи за пета позиция в класирането след 34-ия кръг. Това стана след успех с 1:0 при домакинството си на Ботев Пловдив на стадион “Тича” във Варна, съобщиха от пресслужбата на клуба. Единствения гол в мача реализира Дани Кики в 5-ата минута. Официален дебют за представителния тим направи младия талант от школата на клуба Виктор Попов. Той започна титуляр срещу “канарчетата” и престоя на терена пълни 90 минути, като направи много силен мач.

Срещата започна силно за тима на Илиан Илиев и още в 5-ата минута “моряците” успяха да открият резултата. Дани Кики бе изведен на добра позиция и реализира за 1:0. В 12-ата минута много хубаво включване на Виктор Попов и изстрел с левия крак от границата на наказателното поле, но топката премина съвсем близо до страничната греда.

В 39-ата Ндонгала стреля атрактивно, но топката излиза в аут. В последната минута на първата част Ботев отправи първия изстрел в очертанията на вратата. Неделев стреля ниско, фронтално срещу вратата, но Георги Китанов спаси. В 45-ата минута Дани Кики бе близо до втори гол, след като излезе сам срещу Кайзер, но Кардосо и вратаря се справиха с общи усилия и предотвратиха нов гол.

В 59-ата минута Неделев отправи добър изстрел, но отново Китанов бе на мястото си и спаси. До края на срещата “моряците” имаха няколко добри ситуации, но не успяха да ги реализират. Стражът на Черно море пък на няколко пъти показа класа и спаси вратата си след опасни удари от дистанция.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Мaртин Костадинов, Аристот Ндонгала, Ериксон Андраде, Дани Кики (64-Дани Кики), Васил Панайотов, Родриго Силва (77-Мехди Фенуш), Жоржиньо (46-Мартин Минчев).