Начало
21:51 | 24 май 2019
Обновен: 18:11 | 15 март 2024

Лудогорец пак е шампион на България

Шверчок направи мача на живота си с важен хеттрик срещу Черно море, "орлите" са №1 у нас за осма поредна година

Лудогорец стана шампион на България по футбол за осма поредна година, след като победи Черно море с 4:1 в мач от последния кръг за сезона в първа лига.

В герой за "орлите" се превърна нападателят Якуб Шверчок, който направи мача на живота си, изригвайки с хеттрик.

Димо Бакалов откри за Лудогорец в десетата минута, но в средата на първата част Жоржиньо изравни. След това дойдоха моментите на Шверчок, който върна аванса на своите в 33-ата минута.

Полякът вкара гола на успокоението малко преди изтичането на час игра, а в 71-та минута прати в див екстаз феновете по трибуните, оформяйки хеттрика си.

Така Лудогорец събра 79 точки, само с една повече от вицешампиона ЦСКА, който постигна късна победа над Ботев Пловдив с 1:0.