Армията ни има нужда от над 5500 офицери, сержанти и войници

Една от мерките за справяне с недокомплекта е да бъде увеличен приема във военните училища

Армията ни има нужда от над 5500 офицери, сержанти и войници

В Българската армия не достигат над 5500 офицери, сержанти и войници. Това заяви военният министър Красимир Каракачанов във Велико Търново. Там министърът присъства на военната клетва на 155 курсанти, съобщи БНР.

 

Една от мерките за справяне с недокомплекта е да бъде увеличен приема във военните училища. Заплатите в армията ще бъдат повишени тази и следващата година с по 10 процента, добави министърът.

 

За боеспособността на армията военният министър заяви, че армията ни е боеспособна, защото хората, които служат в нея, отдават всичко. В края на краищата въпросът е преди всичко за духа на тези хора. Следващата година още 10 % увеличение на заплатите".

 

Военният министър посочи, че активно се преговаря с Министерството на образованието за въвеждането на пълноценно военно обучение в средните училища.

 

Военния министър, който от години е привърженик за връщане на наборната служба, се надява до края на мандата на това правителство да бъде въведена доброволната казарма.

Новини

Коментари

Новина на деня
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата