Обновен: 16:58 | 17 април 2024

“Икономистите” пак не сбъркаха в А група

“Академик” (Вн) продължава обаче да пада

По материала работи: Борис Проданов

Лидерът в мъжката А група по баскетбол ИУ – Варна, победи категорично бургаския “Делфин” с 95:60 в мач от 11-ия кръг на първенството.

Варненци се откъснаха напред още в началото на мача и след като имаха 18 т. преднина на почивката, я увеличиха до над 30 т. след третата част, за да си осигурят разгромен успех. Това е тяхната десета победа за сезона (шеста поредна), като те имат и 1 загуба. “Делфин” пък е с 2 победи и 9 поражения до момента. В следващия кръг варненци гостуват на “Академик” (Пловдив), а бургазлии отново ще бъдат гости във Варна, този път на местния “Академик”.

Антон Диков записа 28 т. и 7 борби за победителите, а 13 плюс 11 добави Денислав Вутев. За гостите 16 т. вкара Димитър Найденов, а с 12 и 13 борби се отчете Андрей Иванов.

“Видабаскет” пък продължава с доброто си представяне в първенството след убедително 86:63 над “Академик” (Варна) у дома. Видинчани изиграха силно първо полувреме, в което дръпнаха с 25 т. и до края нямаха проблеми. Видабаскет вече е с баланс 7-4 и дели 4-6 място, докато варненци остават последни с 0-11.

За победителите с 18 т. завърши Калоян Петров, а за гостите 19 т. вкара Крум Ведев.