Обновен: 01:51 | 21 април 2024

"Икономистите" са №1 на плуване и шах

Продължава Варненската Универсиада

По материала работи: Борис Проданов

В съботния ден завърши състезанието по плуване – част от XVI Варненска Универсиада, което се проведе на комплекс "Приморски" в открития басейн "Юлиян Русев". В състезанието взеха участие около 90 студенти от местните вузове, съобщиха от отдел “Спорт” на общината. Основната конкуренция в този спорт беше между Икономическия и Медицинския Университети.

3. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 431,5 т.

Преди това 13 студенти от всички ВУЗ-ове, от които двама чуждестранни се включиха, в тазгодишното издание на турнира по шах от Универсиадата. В индивидуалната надпрева категоричен победител стана представителя на Икономическия университет Георги Маргаритов с 5 т. Сребърният медал отиде при Калоян Жеков също от Икономическия с 4 т, а призовата тройка допълни колегата им Мурат Молла от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

На база индивидуалните резултати се формира отборно класиране. В него №1 е Икономическия университет, който спечели отборната купа с 14 т. Сребърните отличия отидоха при Медицинския университет с 12 т., а почетното 3-то място остана за представителите на ВВМУ.

Официалната церемония по закриване и награждаване ще се проведе от 18 ч. на 29 април (сряда) в Младежкия дом.