Варна 10°
20:55 | 30 май 2015
Обновен: 16:25 | 17 април 2024

Сватбата се изяви като 12-и играч за "сините" във финала

Съдията не свири чист червен картон срещу "Левски", но изгони Стенио. Резултатът на почивката е 0:0

По материала работи: Борис Проданов

10 на 12 са вече футболистите във финала за "Купа България" между "Черно море" и "Левски" на стадион "Лазур" в Бургас. "Синият" съдия Ивайло Стоянов - Сватбата оправда подозренията на варненци и през първата част се нагърби с ролята на допълнителен играч в тима от "Герена".

След като не вдигна чист червен картон за грубо нарушение на Борислав Стойчев срещу Ернандес, който излизаше сам срещу Йоргачевич, арбитърът особено "тънко" не спести втори жълт картон на Стенио в 38-ата минута.

"Моряците" бурно оспорваха решението, но естествено без резултат. Като капак на "синята" наглост беше и ударът с предмет от трибуните по главата на Мишо Венков. Мачът беше прекратен за няколко минути.

До почивката гол не падна - 0:0.

Съставите:

Черно море: Чанович, Атанасов, Венков – капитан, Дос Сантос, Паланков, Клок, Буркхардт, Ернандес, Райков, Матиас, Бижев

Левски: Йоргакевич, Белаид, Стойчев, Абди, Бедоя, Педро, Минев, Прохазка, Домовчийски, Аниете, Гаджев – капитан.

Съдия: Ивайло Стоянов - Сватбата