20:50 | 16 януари 2017
Обновен: 12:04 | 17 април 2024

Черно море с феноменален обрат срещу Славия

"Белите" остават без победа в Суперлигата по волейбол

Волейболистите на Черно море постигнаха феноменален обрат срещу Славия в среща от 12-ия кръг на Суперлигата. Варненци победиха с 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:13, 17:15), след като губеха с 0:2 гейма в зала "Панайот Пондалов" в София.

Първият гейм започна равностойно. Домакините взеха преднина като на второто техническо прекъсване водеха с 3 точки. Малко преди решителната част на гейма гостите от Варна изравниха за 18:18. Славия отново дръпна с две точки, които се оказаха важни за успеха в началото на мача.

Домакините продължиха с инерцията от първия гейм и удвоиха аванса си.

В третия гейм гостите владееха инициативата и намалиха изоставането си. В четвъртия варненци започнаха много ударно, не оставиха никакъв шанс на съперника и поведоха с 16:6, за да доведат мача до тайбрек.

Последната пета част беше изключително оспорвана, драматична и изпълнена с обрати. Гостите измъкнаха мача след 17:15.

По този начин Черно море записа четвърта победа в първенството. Славия бе много близо до първия си успех, но така и не успя да го постигне. "Белите" остават на последното място без победа.