Обновен: 12:23 | 22 март 2024

Халеп отново изгърмя рано-рано в Мелбърн

Винъс Уилямс с трудна победа в два сета, Янкович елиминира германка

По материала работи: Юлиян Атанасов

Четвъртата в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) отпадна за втора поредна година в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 4 загуби от Шелби Роджърс (САЩ) с 3:6, 1:6 за 75 минути.Четвъртфиналистката в надпреварата от 2014 и 2015 година Халеп не успя да реализира нито един пробив, а в същото време загуби четири пъти подаването си, което се оказа решаващо.24-годишната Роджърс за първи път премина първия кръг в Мелбърн, а следващата й съперничка ще бъде представителката на домакините Ашли Барти, която се справи с германката Аника Бек с 6:4, 7:5.Вицешампионката от 2003 година и поставена под номер 13 Винъс Уилямс (САЩ) стартира с труден успех над дебютантката Катерина Козлова (Украйна) със 7:6(5), 7:5 след почти два часа игра.

36-годишната Уилямс навакса изоставане от 2:4 гейма в първия сет, който спечели с тайбрек, а във втората част тя реализира късен пробив, за да триумфира. Американката ще играе във втория кръг среща Щефани Фьогеле (Швейцария), който отстрани японката Куруми Нара с 2:6, 6:2, 6:3. Полуфиналистката от 2008 година Йелена Янкович започна с победа над 26-ата в схемата Лаура Зийгемунд (Германия) с 6:1, 1:6, 6:4. След поделено надмощие в първите два сета Янкович успя да реализира решаващия пробив в деветия гейм на третата част, за да спечели.

Така сръбкинята ще срещне друга германка Юлия Гьоргес, която надделя над чехкинята Катержина Синиакова с 3:6, 6:3, 6:4. Номер 7 Гарбине Мугуруса (Испания) се справи с новозеландката Марина Еракович със 7:5, 6:4 и очаква мач срещу Саманта Крофърд, която взе изцяло американския дуел срещу Лорън Дейвис с 4:6, 6:3, 6:0. 15-ата в схемата Роберта Винчи (Италия) загуби още в първия кръг след 1:6, 6:7(1) срещу Коко Вандевеге (САЩ).

Номер 19 Кики Бертенс (Холандия) също отпадна рано след поражение от Варвара Лепченко (САЩ) с 5:7, 6:7(5). 16-годишната квалификантка Дестани Аява затрудни Мона Бартел от Германия, но въпреки това загуби с 3:6, 6:7(3). Бартел ще играе във втория кръг срещу олимпийската шампионка и номер 29 в схемата Моника Пуиг (Пуерто Рико), която разгроми Партисия Мария Циг (Румъния) с 6:0, 6:1.