14:56 | 26 февруари 2017
Обновен: 11:50 | 17 април 2024

Нервен мач на "Васил Левски"

Бакари отбеляза, но това не се оказа достатъчно в двубоя

„Черно море“ допусна втора поредна загуба, като този път бяха надиграни от „Славия с 1:2 на националния стадион „Васил Левски“ с 1:2. Варненци допуснаха няколко грешки, което се оказа фатално. Проблемите пред "моряците" стават още по-големи, защото старши треньорът на тима бе изгонен. По всяка вероятност Георги Иванов няма да бъде на резервната скамейка срещу „Берое“ през седмицата.

Двубоят започна перфектно за "белите". Още в 3-ата минута „Славия“ откри резултата, след като Сердер Сердеров се възползва от груба грешка на Тодор Паланков и с лекота заби своя шести гол в елита през този сезон. В 19-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Сердеров намери отлично Ивайло Димитров, който пробва техничен удар, но кълбото мина встрани от целта. Секунди по-късно и Емил Мартинов пробва да се разпише, но отново шутът бе неточен. В 26-ата минута капитанът на „Славия“ Емил Мартинов получи травма в глезена и напусна терена. В 36-ата минута Бакари пробва да се разпише със задна ножица, но опитът му срещна тялото на бранител на "белите".

Второто полувреме стартира добре за "белите". Георги Пашов направи пробив отдясно, излъга двама бранители на "моряците" и шутира от малък ъгъл, но кълбото мина над вратата. В 50-ата минута Бакари се пребори със Стефан Велков и стреля, но много слабо, за да затрудни младия страж на домакините. В 64-ата минута "моряците" бяха изключително близо до гол в мрежата на „Славия“. Коконов излъга бранител и стреля, а Омар Абуд изчисти топката от голлинията.

В 73-ата минута се случи и най-красивата ситуация в срещата. Иван Минчев направи хубав пробив и след това копна по феноменален начин топката, прехвърляйки стража на „Черно море“ Щорм.  Гредата помогна на „белите“, но в края Бакари им попречи да запазят сухата си мрежа с гол в за 2:1 в 4-ата добавена минута.

„Славия“ – „Черно море“    2:0
Голмайстори: 1:0 Сердер Сердеров (3),  2:0 Иван Минчев (73), 2:1 Бакари (90)
„Славия“: Стергиакис, Пашов, Бранеков, Велков, Абуд, 10. Карабельов, Мартинов (27- Кръстев), Семерджиев, Минчев, Сердеров (56-Йомов), Димитров (79 – Василев)
„Черно море“: Щром, Сукуп, Станчев (75 – Траянов), Паланков, Костадинов, Георгиев, Цветков, Лопес (68 – Кузма), Балджийски (46 – Хлупик), Коконов, Бакари