11:10 | 27 февруари 2017
Обновен: 11:50 | 17 април 2024

ПСК „Черно море“ започна годината с 26 медала

От международния турнир „Пирин“ варненци си тръгнаха с 10 златни отличия

Плувците на ПСК „Черно море“ стартираха успешно участието си в календара на Българска федерация по плувни спортове. На Международния турнир „Пирин“, който се проведе в Благоевград, варненци спечелиха 26 медала – 10 златни, 8 сребърни и 8 бронзови. Треньори на плувците са Денислав Калчев и Антон Гиляревский.

В надпреварата взеха участие рекорден брой плувци – 471 от 41 клуба от 4 държави - България, Македония, Сърбия и Черна гора. Турнирът се проведе на закрит 50-метров басейн на спортен комплекс "Пирин".

В дисциплината 50 м свободен стил вицешампионски трофей извоюва Емилиан Еленков, а съотборничката му Тея Николова е бронзова. Призьори на 100 м бътерфлай са: Азра Янък и Ева Вълева – златни медали, Денислав Абаджиев – сребърно отличие, Кристиан Стоянов – бронзов приз. Росина Тодорова е шампионка на 200 м гръб. Даниил Раю и Тея Николова донесоха съответно бонз и сребро за ПСК „Черно море“ на 100 м бруст, а Росина Тодорова зае второ място на почетната стълбичка на 200 м съчетано плуване.

Раю се класира трети на 50 бруст, Янък също взе бронз, а Тея Николова е сребърна. На 100 м свободен стил Ева Вълева разби конкуренцията и се окичи със злато, а Росина Тодорова е бронзова. Варненци окупираха тройката в дисциплината 200 м бътерфлай. Титлата прегърна Денислав Абаджиев, Цветин Георгиев взе сребро, а Емо Еленков – бронзово отличие. Ева Вълева стана първа на 400 м свободен стил.

Във втория ден от турнира черноморци продължиха силните си изяви. Еленков бе безапелационен на 50 м бътерфлай и стана шампион, Азра Янък е вицешампионка в тази дисциплина. На 200 м свободен стил Самуил Данаилов също е златен, Ева Вълева пък е първа при дамите. Даниил Раю завърши трети на 200 м бруст, а съотборничката му Тея Николова се окичи със злато.

В щафетата 4Х50 м съчетано плуване малките дами на ПСК „Черно море“, които плуваха в състав – Росина Тодорова, Тея Николова, Азра Янък и Ева Вълева завършиха на втора позиция, като спряха хронометъра на 2,18.67 мин.

„Радвам се, че стартирахме годината успешно – отидохме в Благоевград за добри резултати и ги постигнахме. И най-малките ни състезатели се представиха много добре,  плюс е, че нямахме нито една дисквалификация. Ева Вълева спечели купа за най-добро представяне за своята възраст“, коментира треньорът в клуба Денислав Калчев.