IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
10:16 | 12 март 2017
Обновен: 14:02 | 15 май 2025

Сензация на Индиън Уелс

Квалификант изхвърли Мъри на старта

По материала работи: Слав Велев
Сензация на Индиън Уелс

Квалификантът Вашек Поспишил поднесе най-голямата изненада на първия тенис турнир от сериите "Мастърс" за 2017 година, елиминирайки световния номер 1 Анди Мъри още в дебютния мач в Индиън Уелс, съобщава sportal.bg.
 

Канадецът без съмнение постигна най-внушителния успех в кариерата си, печелейки с 6:4, 7:6(5) и се класира за третия кръг на престижната надпревара в Калифорния.
 

Поспишил бе стигнал до номер 25 в световната ранглиста преди три години, но през последните 12 месеца се намираше в слаба форма и се смъкна чак до 135-ата позиция.


Той обаче отново показа, че под ръководството на новия си треньор Марк Уудфорд (с когото работи от края на 2016-а) има сериозно подобрение и повали основния фаворит за титлата за час и 51 минути. Още по-впечатляващ е успехът на Поспишил и поради факта, че той губеше с 2:4 в първия сет, но успя да спечели четири поредни гейма. Канадецът дори водеше с пробив във втората част, но Мъри успя да вкара сета в тайбрек.
 

В последствие световният номер 1 спаси три мач-бола, но в крайна сметка отстъпи и изненадващо рано напусна битката в Индиън Уелс.


"Мастърс"-ът в Калифорния вече бе станал арена на неочаквани поражения в първия кръг на Бърнард Томич и Беноа Пер, но нито едно от тях не може да се сравни с елиминацията на шотландеца. Това е второ голямо разочарование за Мъри през 2017 година след отпадането му на осминафинал от Миша Зверев в Откритото първенство на Австралия.

Коментари

Новини Варна