Националите по киокушин взеха 2 бронза на Световната купа

Моника Димитрова и Ия Костова извоюваха отличията в Япония след оспорвани срещи

По материала работи: Борис Проданов
Моника Димитрова (вляво) и Ия Костова. Снимки БККФ

Два бронзови медала спечелиха националите на Българската карате киокушин федерация от Световната купа на KWF в Япония! Това съобщи официалната фейсбук-страница на БККФ.

„Моника Димитрова и Ия Костова извоюваха двете отличия след оспорвани срещи. Горди сме с тях“, пише в поста в социалната мрежа.

Както по-рано писахме, абсолютният световен шампион и заслужил майстор на спорта Захари Дамянов е треньор на тима на БККФ. Съревнованието в Токио беше и тест за акцента в тазгодишния им календар – световното на KWU на 25 и 26 ноември, също в столицата на Япония.

Българският отбор включваше 15 каратисти. 5 жени и 10 мъже. Състезанието събра едни от най-добрите бойци в света. Варненецът Захари Дамянов именно в Япония стана първият българин и европеец спечелил най-тежкото и престижно състезание в киокушин – мондиалът без категории.

Още по-темата: Захари Дамянов заминава с националите по карате за Япония