09:38 | 27 март 2017
Обновен: 11:40 | 17 април 2024

Надал се съвзе след сет на нула в своя мач №1000

В кариерата си има 822 победи и 178 загуби

Рафаел Надал изигра кошмарен първи сет, но намери сили да направи обрат и да се наложи над Филип Колшрайбер с 0:6, 6:2, 6:3 в мач номер 1000 в професионалната си кариера. Испанецът се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, а в следващия кръг негов съперник ще е Никола Маю от Франция.

Мачът между петия в схемата Надал и Колшрайбер започна изключително изненадващо.  Само за 25 минути германецът спечели първия сет на нула и изглеждаше, че е способен да запише едва втора победа в преките двубои с Рафа. Това беше едва 14-ият случай, в който Матадора губи сет, без да вземе нито един гейм.

Испанецът обаче бързо намери верния ритъм и сервисът му стана по-ефективен, а пробив в шестия гейм на втория сет разчисти пътя към изравняването на резултата. Третата част също премина под контрола на Надал и той уверено се класира за осминафиналите.
Общият баланс на Рафа от изиграните 1000 мача в кариерата му е 822 победии 178 загуби.