19:45 | 23 април 2017
Обновен: 23:12 | 24 април 2024

„Черно море“ с важен успех в битката за евротурнирите

Марек Кузма попари надеждата на „смърфовете“

„Черно море“ прекъсна негативната си серия. Варненци надиграха с 3:2 „Локомотив“ (Пд), като победното попадение реализира Марек Кузма в 89-ата минута. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Симеон Нинов, Любен Михайлов и Антон Иванов. „Моряците“ на два пъти повеждаха резултата, но чрез Станчев и автогол на Везалов, но „смърфовете“ се върщаха в мача с голове на Камбуров и Бакалов.

Двубоят в Каварна стартира в проливен дъжд. Играчите на „Черно море“ се ориентираха по-добре в тежките условия, но липсваше завършващия удар. Постепенно пороя спря, но атаките към вратата на „смърфовете“ не спираха. В  26-ата минута Пируло нанесе удар, но топката бе в обхвата на Пиргов и той улови. В 32-а минута „моряците“ поведоха в резултата. Капитанът Георги Илиев изпълни корнер отдясно на вратата на "смърфовете", а на близката греда Стефан Станчев засече топката и ударът му нямаше как да бъде отразен от Пиргов – 1:0.

В 41-ата минута "моряците" имаха добра възможност да стигнат до втори гол. Марек Кузма напредна, премина през двама бранители на пловдивчани, но когато стигна до позиция за стрелба загуби равновесие и търколи топката към Илко Пиргов. В последната минута на полувремето, след добра контраатака, топката стигна до Пламен Крумов, който центрира отдясно в наказателното поле на „Черно море, а Мартин Камбуров насочи топката в долния ляв ъгъл на Емил Михайлов – 1:1.

В 47-ата минута Камбуров отправи топовен изстрел от въздуха, но Емил Михайлов демонстрира добър рефлекс е неутрализира опасността. Това сякаш тресна варненци и те окупираха полето на „Локо“. В 66-ата минута Сукуп центрира от дясно Марек Кузма натисна Везалов и защитника с с гърди насочи топката си във собствената врата. След попадението гостите се хвърлиха в атака. В 87-ата минута след изпълнение на корнер топката бе избита и от границата на наказателното поле Бакалов отправи удар по земя. Хлъзгавата топка изигра лоша шега на Михайлов,  плъзна се по ръцете му и 2:2.

В ответната атака „Черно море“ отново поведе. Влезлия като резерва Минков центрира и Кузма засече топката с глава за 3:2 и донесе важния успех за „Черно море".

„Черно море“ – „Локомотив“ (Пд)    3:2

Голмайстори: 1:0 Станчев (32), 1:1 Камбуров (45), 2:1 Везалов (66-автогол), 2:2 Бакалов (87), 3:2 Кузма (89)

„Черно море“: Михайлов, Венков, Станчев, Цветков, Коконов (75-Минчев) , Илиев, Николов, Кузма, Сукуп, Пируло (65-Минков), Паланков (56 - Балджийски)

„Локомотив“ (Пд): Пиргов, Крумов, Везалов, Виданов, Котев, Горанов, Траянов, Велковски (72-Пауло Серджо), Камбуров, Бакалов, Марчев (68- Мартинович)