12:39 | 26 април 2017
Обновен: 22:52 | 27 февруари 2024

"Ракетите" сложиха край на историческия сезон на Уестбрук (ВИДЕО)

Хюстън очакват победителят от серията „Спърс“ – „Мемфис“

Хюстън победи със 105:99 Оклахома Сити и затвори в петия мач серията от първия плейофен рунд на Западната конференция от НБА. Следващият съперник на Рокетс ще бъде излъчен от победителя в серията между Сан Антонио и Мемфис, като Спърс имат предимство от 3:2 след пет мача.

Лу Уилямс отбеляза десет точки за домакините в началото на последната четвъртина, а Джеймс Хардън завърши с 34 пункта в полза на Рокетс. Именно тази серия беше направена при отсъствието на Ръсел Уестбрук, който се завърна на терена 9:09 минути преди финалната сирена и не успя да помогне на своя отбор.

Уестбрук завърши мача с 47 точки, 11 спечелени борби и девет асистенции, но вкара само две от 11 стрелби в последната четвъртина, включително нито един от петте си опита за тройка.

Кауи Ленърд отбеляза 28 точки, а Пати Милс и Тони Паркър добавиха съответно 20 и 16 за победата на Сан Антонио със 116:103 срещу Мемфис. Милс, резервен пойнтгард, отбеляза четири от общо петте си тройки в последната четвъртина