Обновен: 11:29 | 17 април 2024

"Ман Сити" и "Ман Юнайтед" не се победиха

Двата отбора запазиха обаче шансове за Шампионската лига

По материала работи: Ставри Таргов

"Манчестър Сити" завърши наравно 0:0 у дома срещу градския си съперник "Манчестър Юнайтед" в един от най-интересните мачове от английското първенство. "Небесносините" контролираха развоя на събитията на терена и отправиха 19 удара към вратата, пазена от Давид де Хеа, срещу само 3 шута в полза на гостите.

В началото на двубоя удар на Серхио Агуеро срещна гредата на вратата на "червените дяволи", а в другото наказателно поле опит за гол на Андер Ерера от близка дистанция завърши с аут. През втората част "Манчестър Сити" продължи да натиска своя съперник, но не създаде чисто голово положение пред Де Хеа.

В 84-ата минута Маруан Фелайни от "Манчестър Юнайтед" беше изгонен с директен червен картон заради удар без топка срещу Агуеро. Секунди преди това белгийският национал беше предупреден официално от главния съдия Мартин Аткинсън заради грубо нарушение срещу аржентинеца в противниковата половина.

Попадение на резервата Габриел Жезус от "Манчестър Сити" в добавеното време правилно беше отменено заради засада.

След това равенство двата отбора запазват реални шансове да се класират в челната четворка на Висшата лига в края на кампанията. "Манчестър Сити" е на четвърто място с 65 точки, докато "Манчестър Юнайтед" има точка по-малко от местния си съперник на петата позиция до момента.

Двата тима имат да изиграят по още пет двубоя до края на първенството.