18:23 | 30 април 2017
Обновен: 11:28 | 17 април 2024

Моряците остават в средата на класирането в елитната група до 19 г.

Два гола на варненци не бяха достатъчни срещу Дунав (Рс)

Неприятна загуба с 2:5 от Дунав (Рс) претърпя отбора на Черно море в мач от 24 кръг на елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на наставника Тодор Каменов започнаха по-добре мача и откриха в 14-та минута след като Калоян Диев засече центриране на Ертан Томбак. Само шест минути по-късно обаче моряците допуснаха гол след грешка в отбрана при ъглов удар, а няколко минути по-късно отново бяха наказани от ъглов удар за 1:2.

В 30-та минута Румен Касабов изравни от безспорна дузпа, а до края на полувремето домакините можеха да отбележат и още попадения. През втората част обаче те получиха три безответни гола и загубиха от русенци с крайното 2:5. Треньорът на моряците Тодор Каменов беше разочарован от поражението и пропуснатите особено през първата част положения. Така Черно море остава с актив от 31 точки в средата на таблицата, а в следващия кръг предстои гостуване на Монтана на 6 май от 16 часа.