20:50 | 22 май 2017
Обновен: 23:48 | 24 април 2024

Черно море Тича загуби първата битка за бронза

„Моряците“ не успяха да се противопоставят в последната четвърт на двубоя

Рилски спортист се поздрави с победа срещу Черно море Тича в първия мач от серията за третото място в НБЛ след 102:82 в „Арена Самоков“. Така воденият от Людмил Хаджисотиров тим поведе с 1-0 и ще пътува към Варна с мисълта за още една победа, която би им донесла бронзовите медали, докато „моряците“ ще дадат всичко от себе си да спечелят, за да върнат серията в планинския град за трети двубой.

Сблъсъкът на Ди Джей Шелтън и Никола Джурич бе украшението на двубоя, който обаче не мина и без нерви. През последната част емоцията взе връх и Денислав Вутев и Филип Дедиер останаха на косъм от саморазправа.

Шелтън показа класата си с 31 точки, 11 борби и 2 отнети топки за малко повече от 28 минути игра. Американската четворка на Рилски вкара 13/21 стрелби за 2 точки и бе перфектен с 5/5 от наказателната линия. Джурич бе най-добър за гостите от морската столица с 28 точки, по-голямата част от които (19) дойдоха преди почивката.

Домакините си гарантираха победата след силно второ полувреме, в което на сцената излязоха и Еван Бруинсма и Йордан Бозов, а резервите на тима също отговориха на треньорското доверие с добри минути. Реално самоковци вдигнаха оборотите в ъв финалните седем минути на срещата, което се оказа напълно достатъчно.

Гостите бяха скъсили изоставането си до само 5 точки, но във въпросния период бяха ограничени до само 7 точки, а Рилски спортист затвори мача със серия от 22-7, стартирала при 80:75. Бруинсма завърши с 16 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Бозов вкара 14. Николай Стоянов с 12 и Самуел Франсис с 10 бяха жокерите от пейката, а Денислав Вутев вкара 7.

За Черно море Филип Дедиер добави 17, а Деян Карамфилов направи 13 асистенции, които оформиха неговия „дабъл-дабъл“, който бе допълнен и от 11 точки.