15:58 | 29 май 2017
Обновен: 11:15 | 17 април 2024

Христо Христов определен за спортист №1 за април

„Черно море Одесос” с приз за отбор на месеца

Напълно очаквано и единодушно световният шампион по вдигане на тежести Христо Христов бе определен за спортист на Варна за месец април. Христо стана световен шампион на първенството на планетата в Тайланд за кадети. Той спечели и квота за младежката Олимпиада в Аржентина. Негов личен треньор е Живко Николов. Христо е №1 и на варненското спортно училище за месеца. „През тази година имам още едно голямо състезание – Европейското първенство до 17 години, което ще се проведе в Прищина, Косово – заяви Христов. – Естествено основната ми цел е Олимпиадата в Токио, но до тогава има още много време.“

За отбор на април 2017 варненските спортни журналисти обявиха тимът по баскетбол-жени на „Черно море Одесос”. Момичетата на Венци Гечев станаха шампионки на страната в „А” баскетболна група.

За №1 в онлайн анкетата читателите на сайта „Спортист на Варна” избраха боеца Делян Георгиев от СК „Десант”. Той стана европейски шампион в категория „перо”. Негов личен треньор е Николай Добруджански.