14:14 | 27 юни 2017
Обновен: 00:59 | 21 април 2024

Пьотр Несторов определен за спортист на май

Очаквано хандбалния „Локомотив“ спечели приза за отбор на месеца

Младият тенесист на „Черно море Елит“ Пьотр Нестеров бе обявен за „Спортист на Варна“ за месец май в традиционната месечна анкета. Тийнейджърът е двоен шампион-сингъл и двойки на турнир в Свиленград, 14 г. Има спечелени два златни медала-сингъл и  двойки на турнир в Сливен. Негов личен треньор е Кристиан Илиев. Пьотр Нестеров стана и №1 на варненското спортно училище за месец май. В момента талантът е на подготовка в националната тенис база, където се подготвя за Европейското отборно първенство, което ще се проведе другата седмица в Букурещ. „Пьотр се представя отлично в последните месеци – заяви наставникът ми Кристиян Илиев. – Има само една загуба в четири турнира, а успя да победи и много добри момчета от Украйна, Франция и Румъния. В края на годината му предстои участие и на „Ориндж боул“, което е и неофициално световно първенство за младежи. Турнира се провежда в Маями, а през годините е печелен на два пъти и от Григор Димитров.“

Категорично за отбор на месец май бе определен хандбалният тим на ХК „Локомотив“. Отборът спечели девета титла в родното първенство, без да загуби нито един двубой. „Всички казват, че сме спечелили с лекота и Купата и титлата – заяви наставника на „железничарите“ Никола Карастоянов. – Това не е точно така, защото ни е сме подготвени много добре. Докато тренираме усилено дори и на плажа другите тимове си почиват. „

Победител в онлайн анкетата стана лекоатлетката Елена Георгиева от СКЛА „Черно море Атлетик“ с личен треньор Иванка Тихова. Тя спечели 2 златни и 2 сребърни медала и покри норматив за Световно първенство в Найроби (Кения). Спечелена квота за участие на Балканско първенство в Турция.  В момента личните рекорд на младата варненка на 200 м е 25,10 сек, а на 400 м - 56,75 сек., а нейната цел е да успее да ги подобри на световният шампионат .