20:39 | 18 август 2017
Обновен: 14:55 | 25 април 2024

Черно море победи Ботев и остава лидер в Първа лига

"Моряците" надделяха като гости след голове на Кузма и Старокин, за „канарчетата” се разписа Стивън Петков

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море победи Ботев Пловдив като гост с 2:1 и ще запази лидерската си позиция в Първа лига и след шестия кръг. За отбора от Варна точни бяха Кузма и Старокин, а за "канарчетата" се разписа Стивън Петков. Играч на мача, във втори пореден двубой на Черно море, стана Атанас Зехиров.

Мачът в Пловдив започна с домакински натиск. Първата по-опасна атака дойде в 11-ата минута, но многоходовата акция в наказателното поле на Черно море завърши с изстрел покрай вратата. В 13-ата минута отборът на Ботев се размина с втора добра възможност да открие резултата. Бризола се измъкна от отбраната на Черно море, но ударът му мина покрай левия стълб. Четири минути по-късно, отново Бризола проби в половината на Черно море, подаде към Виана и изстрелът му мина над гредата. В 20-ата минута Марек Кузма нахлу във вратарското поле на Ботев, преодоля и Чворович, но не успя да се разпише.

Две минути по-късно обаче словакът беше безпощаден и откри резултата в полза на Черно море. Eртан Томбак добре изведе Зехиров, изстрелът му беше избит от вратаря Чворович, но добавката на Кузма намери мрежата - 0:1.

В 26-ата минута Георги Илиев изпълни късо към Зехиров пряк свободен удар, но мощният изстрел на крилото мина встрани от вратата.  В 34-ата минута Йордан Минев изведе Виана сам в непосредствена близост пред вратаря на Черно море, но Емо Михайлов изпревари футболиста на Ботев и изби топката. В 36-ата минута Старокин отбеляза втория гол в мача в полза на Черно море и направи резултата 0:2.

Хубавата атака на гостите беше започната от Марек Кузма. Словакът подаде към Мариян Огнянов в ляво, който добре намери Старокин на другия фланг и той с глава не сгреши.

В самия край на първото полувреме Емил Михайлов отрази добре насочен удар на Тодор Неделев. Избитата топка беше овладяна от играчите на Ботев, но не последва нов опасен изстрел.

В 46-ата минута изстрел на Ндонгала с глава попадна право в ръцете на вратаря на Черно море Емил Михайлов. В 58-ата мин. удар на Старокин мина встрани от вратата на Ботев.  В 65-ата мин. Емил Михайлов изби изстрел от границата на наказателното поле на Тодор Неделев. Последва добавка на Крум Стоянов, но вратарят на “моряците” улови топката без проблем. В 69-ата мин. Стивън Петков се разписа в полза на Ботев и намали на 1:2! Той намери мрежата след изстрел с глава. В 80-ата минута Чворович излезе извън пределите на наказателното си поле и изчисти топката с глава пред нахлуващия Мариян Огнянов. Две минути по-късно Емил Михайлов спаси изстрел на Пламен Димов с глава.

Въпреки четирите минути добавено време, никой от двата отбора не успя да се разпише във вратата на съперника. Това е трета поредна домакинска загуба за Ботев (Пловдвид). Победата е шеста за Черно море в историята на гостуванията им под тепетата.

В следващия кръг "моряците" ще са домакини на Септември (София), а Ботев пътува за Велико Търново за мач с Етър.

Стартов състав на Черно море: 33. Емил Михайлов, 3. Ертан Томбак (59 мин. - 5. Стефан Станчев), 6. Александър Цветков, 15. Александър Александров, 18. Атанас Зехиров (78 мин. - 13. Иван Коконов), 21. Георги Илиев – капитан, 22. Мариян Огнянов (86 мин. - 8. Емил Янчев), 23. Илиас Хасани, 29. Марек Кузма, 66. Орлин Старокин, 73. Ондрей Сукуп

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 13. Иван Коконов, 70. Борислав Балджийски, 5. Стефан Станчев, 97. Николай Минков, 34. Мартин Минчев, 8. Емил Янчев