Варна 25°
14:13 | 18 август 2017
Обновен: 03:35 | 14 март 2024

Габриел Донев на 1/4-финал в Истанбул

Българинът надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ченгиз Аксу с 6:2, 6:4

Българинът Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Донев надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ченгиз Аксу с 6:2, 6:4 за 99 минути.

21-годишният българин взе лесно първия сет, след като поведе с 5:1, а във втората част реализира решаващ пробив в деветия гейм, преди да стигне до крайната победа. Така той взе 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите ще се изправи срещу поставения под номер 6 италианец Фабрицио Орнаго.