Обновен: 14:06 | 27 февруари 2024

Фалкао пак вкарва, Монако с рекорд

Дебютантът Рашид Гезал с асистенция при 1:0 срещу Метц

По материала работи: Юлиян Атанасов

Радамел Фалкао вкара и в третия двубой на Монако през сезона, за да осигури трудната победа над Метц с 1:0 като гост в първи мач от третия кръг на Лига 1.

Колумбиецът вече има 5 попадения на сметката си, а с успеха тимът му постигна 15-и пореден успех в шампионата, с което подобри постижението на Бордо от 2009 и постави нов рекорд. Домакините остават без точка досега. Монегаските спечелиха и осмо последователно гостуване, но трябваше доста да се поизмъчат срещу отбора, в чиято врата през миналия шампионат нанизаха 12 гола в две срещи. До почивката шампионите имаха сериозни затруднения, като не стигнаха до кой знае какви ситуации, а и съперникът им играеше много добре в дефанзивен план.

Леонардо Жардим пусна нов нападател в лицето на Гуидо Карийо още в 46-ата минута и това раздвижи играта, като аржентинецът нямаше късмет да вкара, след като удари греда при удар с глава.Влизането на новото попълнение Рашид Гезал обаче окончателно направи разликата като алжирецът асистира за гола на Фалкао в 78-ата минута, извеждайки го зад защитата с отличен пас, след което голмайсторът нямаше проблеми да заобиколи вратаря и да реализира победния гол. Килиан Мбапе изобщо не бе в групата, но и без него Монегаските удължиха серията си с отбелязан гол до 35 поредни срещи.