Варна
13:43 | 22 август 2017
Обновен: 10:44 | 17 април 2024

Черно море на 1/2-финал в международен турнир в Албена

За място на финала „моряците“ ще играят срещу победителя от двубоя КТМ Яши и Черноморец

По материала работи: Деян Михайлов

Талантите на Черно море се класираха за 1/2-финал в турнира Джуниърс Къп, който се провежда в Албена. Възпитаниците на Тодор Каменов завършиха на първо място в своята група, след като вчера разгромиха тима на Стяуа Букурещ с 4:0, а днес е наложиха над Левски с класическото 3:0.

Радостин Желев откри резултата в началото на първото полувреме от пряксвободен удар, а Златин Станков с глава след центриране от корнер покачи на 2:0. Крайния резултат оформи Радослав Златев, който реализира сам срещу вратаря след асистенция на Паоло Пасков. И трите попадения в мача паднаха през първата част на мача.

Във втория си мач от днешния ден “моряците” завършиха 1:1 с аутсайдера Спортинг Васлуй. Веселин Йорданов откри резултата в средата на втората част, а малко преди края на срещата румънците изравниха.

Утре Черно море играе ще спори за място на финала с победителя от двубоя КТМ Яши и Черноморец Бургас. Мачът е от 8,30 часа сутринта. В другия полуфинален мач един срещу друг излизат Динамо Букурещ и Левски.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Ивелин Ангелов, Росен Стефанов, Златин Станков, Радостин Желев, Драгомир Радев, Паоло Пасков, Мартин Милушев, Светослав Николов, Джан Хасан, Радослав Златев (Никола Тодоров, Димитър Ралчев, Радослав Иванов, Атанас Йовчев, Калин Георгиев, Веселин Йорданов, Габриел Петков).