16:51 | 23 август 2017
Обновен: 10:43 | 17 април 2024

Черно море ще играе на финала в международния турнир в Албена

„Моряците“ ще спорят за титлата с „Левски“

Черно море се класира за финал в турнира Джуниърс Къп, който се провежда в Албена. “Моряците”, водени от Тодор Каменов, стигнаха до последния мач от надпреварата, след като на 1/2-финала победиха тима на Политехника Яши (Румъния) с класическото 3:0.

Паоло Пасков откри резултата в 20-ата минута. Талантът на варненския клуб открадна топката от вратаря на гостите и реализира за 1:0. 10 минути след почивката Пасков изведе Джан Хасан сам срещу вратаря и нападателят не сгреши – 2:0. Пет минути по-късно “моряците” останаха с човек по-малко. Червен картон за второ официално предупреждение получи Драгомир Радев.

Минути след това Черно море стигна до трети гол, който се оказа и последен в мача. При една контраатака Радослав Златев бе изведен очи в очи със стража на румънците и го преодоля за 3:0. Минути по-късно варненци останаха с девет души на терена, след като за втори жълт, респективно червен картон, играта напусна Златин Станков.

Утре Черно море ще спори за трофея с тима на Левски, който днес победи Динамо Букурещ с 3:0. Мачът е от 10 часа. Припомняме, че в груповата фаза на турнира “моряците” спечелиха срещу този съперник с класически резултат.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Ивелин Ангелов, Росен Стефанов, Златин Станков, Радостин Желев, Драгомир Радев, Паоло Пасков, Мартин Милушев, Светослав Николов, Джан Хасан, Радослав Златев (Димитър Ралчев, Алекс Цеков, Калин Георгиев).