21:02 | 12 септември 2017
Обновен: 12:14 | 12 април 2024

Трима от Черно море титуляри за България в зрелищен мач с Босна и Херцеговина

Трикольорите завършиха 4:4 в първата си контрола на базата на БФС в “Бояна”

Тримата играчи, повикани от старши треньора на юношеския национален отбор до 19 години започнаха като титуляри срещу Босна и Херцеговина. Вратарят Иван Дюлгеров записа пълни 90 минути, бранителят Емил Янчев бе заменен на полувремето, а Ертан Томбак отспъти мястото си на терена в последната минута.

Юношеските национални отбори до 19 г. на България и Босна (родени след 1 януари 1999 г.) направиха зрелищно 4:4 в първата си контрола на базата на БФС в “Бояна”.

В четвъртък двата тима ще играят от 10:30 часа. Селекциите се готвят за първия етап евроквалификации през ноември.

Резултатът откри Недим Хаджич в 15-ата минута. Таранът на столичния Сараево бе изведен сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и успя да го преодолее, след което от малък ъгъл откри резултата.

“Лъвовете” отвърнаха с красиво попадение на Калоян Кръстев, поразил вратата с шут в долния ляв ъгъл - кълбото се отби в гредата и влезе в мрежата.

Малко преди края на полувремето паднаха две нови попадения. Хаджич върна аванса на гостите в 40-ата, а в 44-ата, а Тони Иванов наказа грешка в защитата на Босна - 2:2. Малко преди това босненците имаха ситуации за ново попадение, но пропуснаха.

На почивката Валентин Антов замени Емил Янчев в центъра на българската защита. След това Ангел Стойков направи още смени.

В 58-ата минута Хаджич, за когото това бе първи мач за тази национална формация на Босна, оформи хеттрика си след технично изпълнение и гаф на домакините. Голаджията  играе мъжки футбол за Сараево, миналата неделя се разписа в елита на Босна.

Българите стигнаха до 3:3 в 73-тата, когато тъкмо стъпилият на игрището Радослав Живков се разписа още с първото си докосване. Той бе точен с глава след центриране на Атанас Кабов от ъглов удар.

Шест минути по-късно играчите на Ангел Стойков за първи път поведоха - Валентин Антов сложи точка на разбъркване пред рамката на Босна.

Радостта ни обаче не трая дълго - в 82-ата Дамирел Веладжич намери пролука през куп от играчи, като топката се отби в наш защитник преди да влезе в мрежата.

Последният съдийски сигнал дойде при този резултат.

България U19: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак (90-Георги Славчев), Надим Ангелов, Емил Янчев (46-Валентин Антов), Матео Стаматов (61-Иван Турицов), Илия Юруков, Димитър Костадинов (64-Ерол Дост), Атанас Кабов, Станислав Иванов (72-Радослав Живков), Тони Иванов, Калоян Кръстев.