18:23 | 19 септември 2017
Обновен: 02:42 | 25 април 2024

ЦСКА-София се класира на 1/8-финал за Купата на България

Кевин Кубемба отбеляза хеттрик

ЦСКА-София очаквано се класира на 1/8-финал в турнира за Купата на България след лесен успех с 4:1 над втородивизионния "Несебър". Червените нямаха никакъв проблем край морето и още до 30-ата минута си осигуриха комфортен аванс от два гола.

Над всички беше Кевин Кубемба, който вкара хеттрик, а веднъж се разписа и Кирил Десподов. В края на мача Николай Бодуров си отбеляза автогол.

Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев даде шанс на някои от футболистите, които играят по-рядко, а за първи път като титуляри излязоха последните две нови попълнения Раул Лое и Александър Барт.

Още в 15-ата минута гостите откриха след бърза контраатака. Меркадо проби по лявото крило и намери Кубемба с точен пас, като нападателят нямаше проблем да се разпише. Още четвърт част по-късно упражнение се повтори и отново Кубемба беше точен. Николай Костов загуби елементарно топката пред собственото си наказателно поле, Александър Георгиев центрира, а конгоанецът удвои аванса на червените.

Комфортният аванс до голяма степен успокои червените и те свалиха оборотите. До почивката нови голове не паднаха, като "Несебър" потърси малко по-активна игра, но нямаше сериозни положения пред Георги Китанов.

Час след началото на мача Кубемба оформи своя хеттрик, след отлична комбинация с Лое. Двамата направиха двойно подаване и конгоанецът се разписа, покачвайки на 3:0.

По-интересно стана в заключителните минути, когато Кирил Десповод вкара четвърти гол. Той получи хубав пас от Георгиев, финтира вратарят Бояджиев и пусна топката в опразнената мрежа.

В добавеното продължение "Несебър" стигна до почетен гол, който обаче отново беше вкаран от футболист на ЦСКА. Костов центрира опасно от свободен удар и в опита си да изчисти топката Николай Бодуров я прати към собствената си врата.

"Мисля, че когато си бил 4:1 резултатът казва всичко. Не беше много лесно, защото до втория гол тимът на "Несебър" оказа сериозен отпор. С малки изключения съм доволен от всички. Щом един играч е в ЦСКА трябва да бъде готов да играе във всеки мач, когато е нужен на отбора. Имаше леко отпускане през второто полувреме, отделно имахме проблеми и при някои статични положения", каза треньорът на червените Стамен Белчев.