Обновен: 10:31 | 17 април 2024

Драма в последните секунди реши „Монтана“ – Черно море“

Марек Кузма се разписа с глава за „моряците“

По материала работи: Деян Михайлов

„Черно море“ отпадна от турнира за купата на България. Варненци загубиха още на 1/16 финалите, като бяха надиграни от „Монтана с 2:1. Почти през целия двубой „моряците“ имаха приемущество, но груби грешки ги лишиха от класиране в следващата фаза.
Двубоят започна отлично за възпитаниците на Георги Иванов. Кузма проби отдясно и стреля по диагонала, но топката премина покрай страничната греда. В 7-ата минута Орлин Старокин се опита да изненада вратаря на „Монтана“ Ивайло Василев с далечен изстрел, но стражът улови.

При първата грешка домакините откриха резултата в 23-ата минута чрез  Атанас Илиев. Петър Атанасов намери Иван Коконов в наказателното поле. Той се сблъска с Боровик, топката попадна в Атанас Илиев, който от съвсем близо реализира. До края на полувремето варненци упражниха натиск, но опасни положения пред вратата на домакините липсваха.

След подновяването на играта „моряците“ натиснаха съперника. В 60-ата минута Георги Божилов получи топката пред наказателното поле, финтира футболист на домакините и стреля. Топката рикошира в крака на защитник на „Монтана“ и попадна в Сукуна, който бе на чиста позиция, но бе отсъдена засада. През това време домакините се бранеха с 10 човека иуспяваха да спрат всички атаки на „моряците“.
В 75-ата минута „Черно море“ изпусна най-чистото си положение. Сукуна проби отляво и центрира, топката достигна до Атанас Зехиров в малкия пенал, но футболистът стреля в аут. Все пак резултата бе изравнен в последната минута. Кузма засече с глава центриране отдясно от фаул  на Сукуна. Радоста на Варненци обаче бе кратка. В даденото от рефера продължение  Петър Атанасов бе оставен непокрит и отбеляза втори гол за „Монтана“, който се оказа и победен.

„Монтана“ – „Черно море“ 2:1
Голмайстор 1:0 Илиев (23), 1:1 Кузма (90), 2:1 Атанасов (90+2)
„Монтана“: Василев, Цонков, Михов, Айтов, Георгиев, Васев, Балджийски, Йорданов, Атанасов, Коконов, Илиев (65- Антонов)
„Черно море“: Боровик, Станчев, Томбак (51- Цветков), Сукуна, Зехиров, Миланов (67-Костадинов), Огнянов, Хасани, Кузма, Старокин, Минков (46- Божилов)