Обновен: 02:49 | 25 април 2024

Етър се спаси като по чудо на Тича

Моряците прекъснаха серията от 4 загуби поред

По материала работи: Борис Проданов

Черно море и Етър направиха 0:0 на своя стадион "Тича" в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Най-чистото положение за домакините пропусна Георги Илиев в 22-ата минута.

Гостите имаха претенции за дузпа в 83-ата минута, след като Румен Руменов се възползва от грешка на Илиас Хасани, който след това се опита да го спре, но и двамата паднаха в наказателното поле. Веднага след това имаше положение в пеналта на Етър, при което също не се свири 11-метров наказателен удар.

Болярите се бранеха на моменти с 10 души, но моряците нямаха шанс пред гола. В 61-ата мин. Марек Кузма успя да отбележи гол, но се намираше в засада и попадението не бе зачетено. Преди и след това моряците търсеха път към мрежата на гостите, която по чудо остана суха.

След доброто начало на сезона, "моряците" изведнъж се сринаха и записаха четири поредни загуби във всички турнири. Поражението от Монтана (1:2) за Купата на България преля чашата и треньорът Георги Иванов подаде оставка, която бе приета от ръководството. Емануел Луканов изведе отбора и донякъде спря негативната серия.

След това равенство Черно море е с 15 т. и заема 6-ото място, а Етър е седми с 11 т.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 77. Боровик, 6. Цветков, 9. Чунчуков (56 - Кузма), 14. Божилов (63 - Огнянов), 15. Александров, 17. Костадинов, 18. Зехиров (87 - Минков), 21. Илиев, 23. Хасани, 66. Старокин, 73. Сукуп

ЕТЪР: 1. Иванов, 25. Александров, 4. Скерлев, 20. Пехливанов, 14. Минев, 88. Апостолов, 5. Сърмов, 8. Руменов, 7. Вълчанов (69 - Почански), 89. Бадара (79 - Ив. Петков), 73. Стоянов

Стадион: "Тича", Варна

Съдия: Никола Попов