20:25 | 24 септември 2017
Обновен: 22:57 | 27 февруари 2024

Пламен Стайков остана втори на рали Сърбия

Победата заслужи Орхан Авджиолу

Екипажът на Staykov Racing - Georgia Пламен Стайков/Давид Кварацхелия (Mitsubishi Lancer Evo IX) завърши на втора позиция в завършилото днес 50-о издание на рали Сърбия. Шампионът на България за 2014 и 2016 година не успя да удържи аванса си от 17.3 секунди и днес завърши зад турския екипаж Орхан Авджиолу/Бурчин Коркмаз (Ford Fiesta R5). Така победителите от рали Сливен си тръгват от Сърбия с второ място в генералното класиране и победа за шампионата на ERT2.

Деня започна добре за кърджалиеца, след като успя да запише най-добро време в откриващия етап "Duboko rev 1". В него Стайков бе с 5.9 секунди по-бърз от Авджиолу. В първото минаване на дългия 30 км етап "Golden rev 1" Пламен отстъпи на конкурента си с 24. 9секунди, което изведе Авджиолу на 1.7секунди пред Стайков. При второто минаване на етапа "Duboko rev", двукратният шампион на България не успя да подобри времето си и изостана с 13.3 секунди от турския си съперник. При второто минаване на скоростния етап "Golden" екипажът на турския "Toksport WRT" отново бе по-бърз и увеличи аванса си на 48.5 секунди.

Следващият старт за шампионите на България за 2016 година ще бъде финалът на ERT в Португалия, припомня sportal.bg.