Обновен: 03:43 | 25 април 2024

Морето класически потопи смърфовете на Лаута

Георги Илиев беше избран за Играч на мача

По материала работи: Борис Проданов

Черно море взе важни три точки при гостуването си на Локомотив в Пловдив в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига. На стадиона в парк “Лаута” “моряците” удариха “смърфовете” с 3:0. Мариян Огнянов в 4-ата, Орлин Старокин в 60-ата и Антон Огнянов в 87-ата вкараха за варненци. Това е първи успях за “зелено-белите” след негативна серия от 6 мача без победа.

Черно море започна ударно срещата и още в 4-ата минута можеше да открие резултата. Георги Илиев засече центриране отдясно, но ударът му среща страничната греда. Само минута по-късно “моряците” ликуваха. След продължително разбъркване пред вратата на Локомотив Сукуна свали топката с глава към Мариян Огнянов, който с левия крак разстреля Илко Пиргов.

30-ата минута Георги Илиев засече топката след центриране от корнер, но прати кълбото в ръцете на Илко Пиргов. Пет минути по-късно Сукуна опита да изненада стража на домакините, но стреля в аут. В самия край на първата част Зехиров отправи изстрел, но далеч от целта.

Втората част започна с добра контраатака за Черно море. Георги Илиев отне топката в средата на терена подаде вдясно към Атанас Зехиров, който центрира по земя, но топката премина през купа от играчи. 60-ата минута Черно море поведе с 2:0. Стефан Станчев открадна топката на тъча, напредна в половината на домакините и центрира по земя. Кълбото се отби в крак на бранител на Локомотив, а Старокин на скорост отправи бомбен удар по земя от дъгата на наказателното поле и прониза Пиргов за втори път в мача. 73-ата минута блестящо спасяване на Емил Михайлов. Симеон Райков излезе на чиста позиция и стреля, но стражът на Черно море изби силния му удар в корнер. В 87-ата минута влезлият като смяна Антон Огнянов направи резултата класически 3:0 за Черно море.

Неостаряващият капитан на Черно море Георги Илиев получи поредно признание в богатата си кариера. Той беше избран за Играч на мача.

Съставът на Черно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев (81-Антон Огнянов), 6. Александър Цветков, 11. Амаду Сукуна (75-Марек Кузма), 18. Атанас Зехиров, 19. Илия Миланов, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 23. Илиас Хасани, 66. Орлин Старокин (84-Александър Александров), 73. Ондрей Сукуп.

Жълти картони: Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Александър Цветков (ЧМ)