15:00 | 22 ноември 2017
Обновен: 04:23 | 25 април 2024

Черно море удари Пирин за Купата на БФС

„Моряците“ записаха чиста победа с 2:0

Отборът на Черно море, родени 2002 година, записаха успех с 2:0 при гостуването си на Пирин Благоевград, в първия мач от 1/4-финалите на турнира за Купата на БФС. Срещата се игра в с. Рилци, а головете за “моряците” на Тодор Каменов реализираха Джан Хасан и Светослав Николов.

Хасан откри резултата в 27-ата минута, а до почивката Светослав Николов и Радослав Златев пропуснаха да покачат сами срещу вратаря. При една от двете ситуации домакините изчистиха топката от голлинията.

В 70-ата минута главният рефер на срещата отсъди дузпа за Пирин за игра с ръка в наказателното поле. Стражът на Черно море Стефан Петков обаче спаси. Две минути по-късно Светослав Николов покачи на 2:0 след самостоятелен пробив.

Реваншът между Черно море и Пирин е на 29 ноември (сряда) от 11 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Димитър Ралчев, Радостин Желев, Драгомир Радев, Джан Хасан (60-Атанас Йовчев), Светослав Николов (74-Веселин Йорданов), Калин Георгиев (78-Алекс Цеков), Радослав Златев, Паоло Пасков (65-Мартин Милушев).