20:27 | 10 декември 2017
Обновен: 09:57 | 17 април 2024

Витоша приключва годината без победа в Първа лига

Бистричани завършиха 1:1 с Верея

Отборите на Верея и Витоша (Бистрица) завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Първото попадение вкара Ивайло Лазаров в 32-ата минута с топовен изстрел отдалеч. В 83-ата минута Валери Домовчийски изравни. По този начин Витоша остана без записана победа откакто влезе в Първа лига, информира sportal.bg.

Първото полувреме бе равностойно, но тимът от София може да съжалява, че не вкара втори гол.

В 38-ата минута гредата спаси домакините. След центриране отдясно Румен Гьонов намери топката от воле, но тя срещна напречната греда.

През втората част Витоша се върна назад да пази преднината. Верея атакуваше повече, а отборът на Костадин Ангелов разчиташе предимно на контраатаки, които не се получаваха.

В 62-ата минута тимът на Илиан Илиев създаде първото си чисто положение. Исмаил Иса бе заел добра позиция в близост до вратата, но първоначално не успя да нанесе удар след центриране отляво. Нападателят загуби равновесие и падна на земята и стреля опасно от легнало положение, но Михаил Иванов демонстрира завиден рефлекс и неутрализира опасността.

В 68-ата минута Валери Домовчийски бе на крачка от гола, но състезател на гостите реагира в последния момент и успя да парира опасния шут на нападателя.

В 83-ата минута натискът, който осъществи Верея през второто полувреме, даде резултат. Домовчийски се разписа отблизо след грешка на стажа Иванов за крайното 1:1.