Обновен: 09:49 | 17 април 2024

„Ливърпул“ с драматичен успех срещу „Бърнли“

Победата бе извоювана в 4-ата минута на добавеното време

По материала работи: Ставри Таргов

„Ливърпул“ измъкна драматична победа при гостуването си на „Бърнли“ на Нова година и спечели с 2:1 с победен гол в 4-ата минута на добавеното време.

„Червените“ имат 44 точки, само 1 по-малко от „Челси“, който заема 2-ата позиция.

Рагнар Клаван вкара победния гол за „Ливърпул“ на стадион „Търф Мур“, след като имаше вина за изравнителното попадение на домакините по-рано през двубоя.

Без контузените Мохамед Салах и Филипе Коутиньо, както и без оставения на пейката Роберто Фирмино, на върха застана Садио Мане, който откри резултата в 61-ата минута.

Мане получи топката на границата на наказателното поле, преодоля един бранител и с мощен удар я прати под гредата, без шанс за вратаря Ник Поуп.

Домакините изравниха три минути преди края и вече се виждаха с точката.

Чарли Тейлър хвърли тъч от ляво, отново получи топката и проби до аутлинията, откъдето центрира на главата на Сам Воукс. Той я продължи назад към Йохан Гудмундсон, а исландецът я прати в мрежата за 1:1.

В 4-ата минута на добавеното време Рагнар Клаван се разписа за 1:2.
Центрирана от свободен удар топка от центъра на терена беше посрещната от Деян Ловрен, който я продължи успоредно на голлинията.

Вратарят Поул остана статичен, а нахлуващият на задна греда естонски защитник с глава я прати във вратата.