Варна 16°
20:47 | 10 януари 2018
Обновен: 14:15 | 18 май 2024

Главният претендент за Купата на България надигра Черно море Тича в четвъртфинал

Левски Лукойл се наложи като домакин с 83:63

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg

Претендент №1 за спечелването на Купата на България по баскетбол Левски Лукойл направи голяма крачка към класиране за полуфиналите, след като в първи мач от четвъртфиналите надигра като домакин варненския Черно море Тича с 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8), съобщава sportal.bg.

В първия си домакински мач след обединието с Лукойл Левски изигра слабо първо полувреме, но с отлична игра през второто направи реванша почти безинтересен. На почивката "моряците" водеха с 39:34, но след нея по-голямата класа на домакините си каза думите. Играчите на Константин Папазов направиха пълен обрат още до края на третата четвърт, а в последната нанесоха и финалния си удар.

Христо Николов отбеляза 17 точки за победителите, Павлин Иванов завърши с 14, а с 12 остана центърът Кийт Клантън.

За Черно море Цветослав Острев завърши с 22 точки, докато Симеон Илиев прибави 11.