14:58 | 21 януари 2018
Обновен: 09:42 | 17 април 2024

Григор се класира за 1/4 финал на Australian Open

Българинът изхвърли от турнира представителя на домакините Ник Кирьос

Григор Димитров изигра изключителен мач и постигна победа с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) над представителя на домакините Ник Кирьос, съобщава sportal.bg. Двамата предложиха тенис от най-високо ниво и се бориха до край 3 часа и 27 минути. Българската звезда се класира за четвъртфиналите на Australian Open, където ще се изправи срещу Кайл Едмунд от Великобритания.

Играта на третия в света бе коренно различна от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той показа различно ниво и имаше нужда от това, за да пречупи австралиеца, който също игра много силно. Григор трябваше да се справя с 36 аса на съперника, но бе изключително стабилен във важните моменти пред около 15 000 зрители на "Род Лейвър Арина".