16:26 | 23 януари 2018
Обновен: 05:40 | 25 април 2024

„Черно море“ с първо равенство в контролите

Илиян Илиев използва всички налични футболисти срещу ФК „Тирана“, Дани Кики напусна контузен терена

„Черно море“ записа първо равенство в зимната си подготовка. „Моряците“ завършиха 0:0 с албанският ФК „Тирана“. През първото полувреме възпитаниците на Илиян Илиев имаха няколко възможности да открият резултата. В 10-ата минута Петър Витанов открадна топката в половината на „Тирана“, намери нахлуващият на скорост Николай Минков. Той центрира по земя в наказателното поле, където Мартин Минчев стреля, но вратарят спаси.

Малко по-късно Емил Янчев центрира в наказателното поле към Георги Илиев, който с овладяването си на топката, преодоля бранител и стреля, но встрани от вратата. В 20-ата минута Мехди Фенуш проби отляво, нахлу в наказателното поле, застъпи топката на Илиев, който стреля технично към далечния ъгъл, но албанският страж отново спаси. В средата на полувремето Ертан Томбак проби отдясно, надбяга бранител, нахлу в наказателното поле и центрира по земя към Минчев, но вратарят внимаваше и  изпревари младия нападател на „Черно море“.

Футболистите на „Тирана“ имаха само една възможност и тя дойде в 42-ата минута. Централният ми нападател стреля мощно от далечно разстояние, Дюлгеров изби, топката попадна в играч на албанците, който вкара, но голът бе отменен заради засада.

След почивката Емил Янчев сбърка при изнасянето на топката, но при контраатаката албанците не се възползваха да открият резултата. В 56-а минута Мехди Фенуш центрира добре към Минков, който овладя в наказателното и стреля от движение, но вратарят отново отрази. Секунди по-късно Фенуш се отзова на стрелкова позиция, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

60-а минута Илиан Илиев прави цели 9 смени. В игра останаха само вратарят Дюлгеров и каращият проби Кононго. В края на двубоя Дани Кики получи разтежение и напуска игра.

Черно море“: Дюлгеров, Хасани, Янчев, Кононго, Томбак, Витанов, Илиев, Фенуш, Минков, Йорданов, Минчев; Резерви: Макенджиев, Дичевски, Миланов, Дани Кики, Огнянов, Ндонгала, Костадинов, Кузма, Зехиров, Цветков, Касабов, Енчев