Обновен: 14:09 | 18 май 2024

„Моряците“ свериха часовника с дубъла на „Лудогорец“

Илиан Илиев изпробва различни игрови схеми в контролата

По материала работи: Борис Проданов

На стадион „Младост“ във Варна „Черно море“ изигра 7-ата си среща от зимната подготовка. Тимът на Илиан Илиев отстъпи с 1:4 на дубъла на „Лудогорец“.

Още в 4-ата минута Цветослав Петров бе изведен зад гърба на защитата на „Черно море“ и реализира през краката на вратаря Иван Дюлгеров за 0:1. Варненци упражниха традиционният домакински натиск, но в 20-ата минута Томас Цвятков проби отляво и от малък ъгъл прониза Дюлгеров за 0:2. Само 2 минути по-късно „орлите“ покачиха на 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Цвятков, който реализира от бялата точка.

В 28-ата минута Мехди Фенуш намали резултата, след като засече центриране по земя от десния фланг на Мартин Минчев и изпрати топката в мрежата на „Лудогорец“ за 1:3. Шест минути след това Атанас Зехиров центрира отдясно и Мартин Минчев от добра позиция стреля в аут.

Така на почивката разградчани имаха 2 гола аванс.

Треньорът Илиан Илиев направи 7 смени за начало на второто полувреме. В игра влязоха Георги Илиев, Мариян Огнянов, Лъчезар Йорданов, Марек Кузма, Александър Цветков, Миро Енчев и Аристот Ндонгала, които заеха местата на Илиас Хасани, Петър Витанов, Даниел Димов, Емил Янчев, Радослав Василев, Мехди Фенуш и Мартин Минчев.

В 60-ата минута Николай Минков, Аристот Ндонгала и Атанас Зехиров напуснаха игра, а на техните места влязоха Румен Касабов, Кононго и Ертан Томбак. Но 3 минути по-късно Мартин Милков бе изведен на стрелкова позиция и с левия крак реализира за 1:4, като преди да влезе във вратата на Дюлгеров топката се отклони в десния страничен стълб.

В 65-ата минута Георги Илиев стреля от около 20 м фронтално срещу вратата, но топката се отклони от страничната греда и бе изчистена в корнер от бранител на „Лудогорец“.

До края „моряците“ направиха каквото можаха в нападение, но гол не падна.

Съставът на „Черно море“: 25. Иван Дюлгеров, 23. Илиас Хасани (46 – Георги Илиев), 34. Даниел Димов (46 – Лъчезар Йорданов), 17. Мартин Костадинов (к), 18. Атанас Зехиров (60 – Ертан Томбак), 16. Петър Витанов (46 – Мариян Огнянов), 8. Емил Янчев (46 – Марек Кузма), 97. Николай Минков (60 – Румен Касабов), 9. Мехди Фенуш (46 – Миро Енчев), 37. Радослав Василев (46 – Александър Цветков), 90. Мартин Минчев (45 – Аристот Ндонгала, 60 – Кононго)

Още по темата: Двуразови занимания за „моряците“ във вторник