18:43 | 10 февруари 2018
Обновен: 15:43 | 26 април 2024

Черно море приключи с победа зимната подготовка

Моряците надиграха като домакини Поморие с 2:0

Отборът на Черно море постигна победа в последната си зимна контрола. Моряците надиграха Поморие на стадион Тича с 2:0. Попаденията отбелязаха Мариян Огнянов и Мартин Минчев.

Моряците наложиха тотално игрово превъзходство още в първите минути. В 16-ата минута изстрел на Мариян Огнянов мина встрани от вратата. В 23- ата минута и Н'Донгала опита да застраши вратаря на Поморие, но ударът му мина над напречната греда. Пет минути по- късно Мариян Огнянов овладя на границата на наказателното поле и с премерен изстрел откри резултата в полза на Черно море. В 30- ата минута отново той бе изведен зад защитата на Поморие, но атаката бе спряна заради засада. Две минути по-късно Н'Донгала отправи опасен изстрел, вратарят на Поморие успя да парира, Зехиров посрещна отбитата топка и центрира в наказателното поле, но никой от играчите в зелено-бяло не се ориентира добре в ситуацията. В 37-ата мин. Зехиров отново посрещна изчистена топка, но изстрелът му от воле бе отбит в корнер. Две минути преди края на първата част Ахмед Ахмедов от Поморие удари греда.

Една промяна направи на почивката треньорът на Черно море Илиан Илиев. На мястото на Мариян Огнянов в игра се появи Даниел Димов.

В 60-ата минута Ахмед Ахмедов напредна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Даниел Димов протегна крак и парира удара му. В ответната атака Н`Донгала стреля от добра позиция, но вратарят на гостите спаси. В 65-ата минута в игра се появиха Ертан Томбак, Марек Кузма, Николай Минков, Емил Янчев, Румен Касабов, Илиас Хасани, Лъчезар Йорданов и Мартин Минчев. Те заеха местата на Атанас Зехиров, Петър Витанов, Н`Донгала, Кононго, Радослав Василев, Георги Илиев, Александър Цветков, Мирослав Енчев.

В 73-ата минута Марек Кузма излезе на добра позиция и опита да подаде към Мартин Минчев, който нахлуваше на скорост в наказателното поле, но играч на гостите успя да пресече топката.

Четири минути по-късно Емил Янчев открадна топката в половината на Поморие и с прецизен пас в коридор изведе Румен Касабов очи в очи с вратаря на гостите. Младият талант елегантно прехвърли стража, но бранител успя да изчисти кълбото почти от голлинията.

В 80-ата минута Мартин Минчев отбеляза второто попадение в полза на Черно море.

Пет минути по-късно Марек Кузма изведе зад гърба на отбраната Лъчезар Йорданов, който прехвърли стража на Поморие, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Три победи, три загуби и два равни мача е равносметката от изиграните от Черно море контроли по време на зимната подготовка. "Моряците" стартираха поредицата проверки с успех с 2:0 над Черноморец Балчик във Варна. По време на лагера в Турция варненци завършиха 0:0 с ФК Тирана, загубиха с 0:4 от Криля Советов, постигнаха ново равенство 0:0 с Локомотив Ташкент, отстъпиха на Дунареа с 2:3 и победиха ФК Тосно с 1:0. След завръщането си във Варна, те загубиха от втория отбор на Лудогорец с 1:4.

Първият официален мач на “моряците”, след зимната пауза, е срещу Берое на 17 февруари, събота от 17,30 часа на стадион "Тича".

Преди подновяването на първенството, отборът на Черно море е на 7 позиция с 25 точки.

Съставът на Черно море: 88. Благой Макенджиев, 17. Мартин Костадинов, 33. Мирослав Енчев, 6. Александър Цветков, 41. Уго Кононго, 21. Георги Илиев, 38. Аристот Н`Донгала, 16. Петър Витанов, 39. Радослав Василев, 22. Мариян Огнянов,18. Атанас Зехиров

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 26. Иван Дичевски, 8. Емил Янчев, 23. Илиас Хасани, 3. Ертан Томбак, 97. Николай Минков, 36. Румен Касабов, 42. Лъчезар Йорданов, 90. Мартин Минчев, 29. Марек Кузма, Даниел Димов