20:59 | 24 февруари 2018
Обновен: 09:25 | 17 април 2024

Монтана си осигури медал след победа над шампиона

Двубоят срещу Нефтохимик, бе един от най-добрите през сезона

Монтана победи с 3:1 (27:25, 22:25, 25:21, 26:24) шампиона Нефтохимик 2010 в среща от 21-ия кръг на Суперлигата. По този начин тимът, воден от Даниел Пеев, си гарантира второто място в класирането в редовния сезон и минимум бронзов медал в крайното подреждане.

Сред титулярите на Монтана започнаха Георги Михалев и Себастиан Роата, които замениха Аспарух Аспарухов и Борис Наков. Първата част бе доста оспорвана. Гостите започнаха по-силно, но в края Монтана успя да измъкне гейма и да поведе. Шампионите владееха инициативата във втората част и изравниха.

Теди Салпаров и компания стартираха силно в третия гейм, поведоха с 11:6, но Монтана стопи пасива при 14:14. Домакините дори дръпнаха с две точки при второто техническо прекъсване, след което взеха гейма с 25:21.

Последната част също премина равностойно като в края Монтана успя да зарадва феновете в залата с първа победа над Нефтохимик за сезона.