Варна 18°
17:46 | 17 март 2018
Обновен: 20:20 | 18 март 2024

Димитър Димитров с три златни медала на държавното по спортна гимнастика

Христос Маринов (СКГСФ Стрийт Уъркаут България) взе две титли на финалите на отделните уреди при мъжете

По материала работи: Пламен Янков

Димитър Димитров (ГСК Пирин 2011) спечели три златни медала, а Христос Маринов (СКГСФ Стрийт Уъркаут България) взе две титли на финалите на отделните уреди при мъжете на държавното лично-отборно първенство за Купа България по спортна гимнастика, което се провежда в зала "Строител" в Пловдив, съобщи sportal.bg.

Димитров стана първи на прескок, на кон с гривни и на земя, а Маринов победи на успоредка и на халки. Шампион на висилка е Димитър Бърдарски (А-ГИМ), който вчера спечели златото в многобоя. На успоредка Христос Маринов получи оценка от 13.500 точки, а призовата тройка допълват Светослав Ангелов (ЦСКА) с 12.450 точки и Димитър Бърдарски с 12.400 точки. На висилка победи Бърдарски с 13.500 точки, а след него са Димитър Димитров с 12.600 точки и Калоян Русев (СКГСФ Стрийт Уъркаут България) с 12.550 точки.

На прескок медалисти станаха Димитър Димитров с 13.750 точки, Димитър Бърдарски с 12.475 точки и Светослав Ангелов с 12.025 точки. На финала на кон с гривни златото спечели Димитър Димитров с 13.300 точки, следван от Илия Туджаров (ГК Любчо Солачки) с 13.100 точки и Бърдарски с 12.850 точки. На халки победи Христос Маринов с оценка от 14.000 точки, а втори и трети са съответно Светослав Ангелов с 13.250 точки и Едуард Радев (ГСК Интерком Груп - Черноморски юнак) с 12.800 точки. На земна гимнастика призьори са Димитър Димитров с 13.850 точки, Едуард Радев с 13.050 точки и Димитър Бърдарски с 12.850 точки.

При жените шампионка на прескок стана Десислава Тодорова (СК Спортна гимнастика - Стара Загора) с 11.900 точки, втора е Ива Баракова (ГСК Интерком Груп-Черноморски юнак) с 11.200 точки, а трета се нареди Ирина Георгиева (ГСК Интерком Груп-Черноморски юнак) с 11.025 точки. На смесена успоредка титлата спечели Валентина Рашкова (ГК Спартак, Пловдив) с 12.550 точки, пред Грета Банишка (ЦСКА) с 11.800 точки и Десислава Тодорова с 10.150 точки.

На земя златото взе Елизабет Василева (СКГСФ Стрийт Уъркаут България) с 11.750 точки, а в класирането следват Десислава Тодорова с 11.700 точки и Радостина Тодорова (ГСК Интерком Груп-Черноморски юнак) с 11.400 точки. На греда първа е Грета Банишка с 11.650 точки, втора завърши Ирина Георгиева с 11.350 точки, а трета е Радостина Тодорова с 10.950 точки. На шампионата в Пловдив участваха около 200 състезатели в категориите, девойки старша възраст, юноши старша възраст, младежи, кадетки, мъже и жени.