18:05 | 18 март 2018
Обновен: 07:08 | 25 април 2024

„Черно море“ нямаше късмет на „Тича“

Мариян Огнянов напусна терена с контузия, Димо Бакалов с рекордно бързи два жълти картона

„Черно море“ отново не успя да се поздрави с успех на „Тича“. Варненци записаха ново поражение, като този път загубиха с 0:1 от „Локомотив“. Двубоят бе последен от редовния сезон, преди разделянето на отборите на първа шестица и втора осмица. Двубоят бе специален за капитанът Георги Илиев, за когото това бе мач 400 в елита.

В началните минути „Локомотив“  упражни преса, но не успяха да затруднят „моряците“. При изпълнен пряк свободен удар гостите претендираха за дузпа . Елитон наглед не центрира достатъчно силно към пеналта, Георги Илиев реши да посрещне топката с тяло, а тя се докосна в дясната му ръка, която не беше прилепена. Реферът Стефан Апостолов прецени, че няма умисъл даде знак играта да продължи.
В следващите минути на няколко пъти защитата на „Черно море“ направи няколко грешки, но „смърфовете“ не се възползваха от ситуациите. При най-опасната от тях Абделхаким Буна центрира от ъглов удар. Подаването му стигна до Димо Бакалов при близката греда, а капитанът опита с глава да намери горния ъгъл, след като никой не скочи заедно с него. Топката обаче премина високо над целта.

Натискът на „Локо“ обаче даде доведе до гол в 29-ата минута.  Елитон изпълни корнер, настъпи разбъркване. Буна спаси топката преди да излезе извън пеналта и нанесе мощен шут по диагонала. Вратарят Макенджиев изобщо не видя кълбото, което мина през купа от тела и влетя до дясната греда.

„Моряците“ реагираха веднага. Мартин Костадинов проби отляво и центрира чудесно към непокрития Аристоте Ндонгала, но той не успя да амери топката добре и тя излезе в аут.  Малко преди почивката Георги Илиев пресече пас на Буна в половината на „Черно море“ и веднага изостри действията с извеждащо подаване към Мехди Фенуш. Нападателят проби до наказателното поле, където лесно финтира Везалов. Фенуш опита да завърши с фалцов изстрел от 18-19 метра, който премина малко над гредата.

През второто полувреме над стадион „Тича“ заваля пороен студен дъжд, който затрудни играта. Футболистите на „Черно море наложиха териториален превес, но до опасни положения пред вратата на „Локомотив“ не се стига. „Смърфовете“ все получиха нов шанс за гол в 67-ата минута Буна атакува отдясно и центрира. Аралица в догони топката при ъгловото флагче на другия фланг и без особено усилие изпрати перфектна топка към капитана си. Бакалов бе оставен непокрит, но ударът му мина покрай вратата.

Минута по-късно халфът на „Черно море“ Мариян Огнянов получи контузия и бе заменен от Мартин Минчев. Натискът на „моряците“ се засили. Няколко разбърквания разбърквания пред вратата на „Локо“, но Минчев и Кузма се разминаха да нанесат решаващият удар.
Капитанът на „смърфовете“ си изкара набързо червен картон. Първо бе декориран в жълто за бавене на играта, а секунди по-късно за втори път получи картон, за задържане и напусна терена.

В заключителните минути футболистите на „Черно море“ така и не намериха път към гола и отново не успя да зарадват публиката във Варна.

Черно море“ – „Локомотив“ 0:1
Голмайстор: Буна (29)
„Черно море“: Макенджиев, Цветков, Фенуш (69 - Кузма), Василев, Костадинов, Зехиров (55 - Кики), Илиев, Огнянов (74-Минчев), Хасани, Димов, Ндонгала
„Локомотив“: Милина, Везалов, Мухамед, Ангелов, Елитон (84-Михалевич) , Банович, Бакалов, Буна, Аралица (90-Езе), Булят, Велковски