Варна 24°
21:01 | 23 март 2018
Обновен: 13:01 | 8 март 2024

Юбилеен гол на Суарес и страхотно изпълнение на Кавани пратиха Уругвай на финал в Чайна Къп

Съперникът ще е Уелс

Големите звезди на Уругвай Луис Суарес и Единсон Кавани донесоха победата на своята страна с 2:0 над Чехия във втория полуфинал на четиристранния турнир в Китай, съобщава sportal.bg. Нападателят на Барселона откри резултата в 10-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Това бе 50-и гол на Суарес за Уругвай. Кавани удвои в 37-ата минута със страхотно изпълнение на задна ножица.

Най-близо до попадението от състава на Чехия бе Патрик Шик, който нацели гредата в 77-ата минута.

На финала Ла Селесте ще играе с отбора на Уелс, който вчера разгроми Китай с 6:0. Така Гарет Бейл и Луис Суарес ще се изправят един срещу друг в интересен сблъсък на ниво национални отбори. Двубоят за "Чайна Къп" е в понеделник.