10:41 | 24 април 2018
Обновен: 07:55 | 25 април 2024

Медицински Университет продължава с победите във Варненската Универсиада

С много оспорвани и драматични двубой завърши футболния турнир

Медицински Университет продължава с победите в още два спорта от XIX варненска Универсиада.

С много оспорвани и драматични двубой завърши футболния турнир от Варненската Универсиада.

На мини футболните терени на ОСК „Младост“ в първия полуфинал се изправиха един срещу друг отборите на Икономически Университет и вторият отбор на Техническия. Добрата игра се увенча с успех от страната на Икономистите и те спечелиха с 6 на 0. Другата полуфинална среща противопостави един срещу друг двата отбора на Медицински Университет - Варна, в който първият отбор „излъгаха“ колегите си с резултат 3 на 2. Така след като изиграха една среща в груповата фаза, двата отбора на ИУ1 и МУ1 изиграха много оспорван финален мач, с малко голови положения.В малкият финал студентите от втория отбор на Медицината победиха с 2 на 0 колегите си от Технически Университет и завоюваха третото място и бронзовите медали.Сребро остана за Икономически Университет - Варна

1. Шампионската титла по футбол от Варненска студентска Универсиада с резултат 2:0 на финала за МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ -  ВАРНА

Награда за голмайстор на турнира ще получава състезателя на Технчиеския Жулиен с 10 гола, за който организаторите са предвидели специален приз.

Състезанието по тенис беше предвидено в двата дни 20-21 април и се проведе в ТК „Чайка“. На индивидуалното състезание се явиха състезатели от МУ, ИУ, ТУ и ВСУ. Срещите се играха на групи и елиминационна фаза.