11:31 | 26 април 2018
Обновен: 18:06 | 17 април 2024

Хитър Реал отново обърна Байерн насред Мюнхен

Еврошампионът с победа с 2:1 в първия полуфинал в ШЛ

Байерн Мюнхен изживя неприятно дежа вю, след като поведе, но загуби от Реал Мадрид с 1:2 в първи полуфинален сблъсък на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена". Както е известно, точно по този начин се разви и мачът между двата отбора тук през миналия сезон.

Двата колоса изиграха равностойно първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Джошуа Кимих откри резултата в 28-ата минута след изненадващ удар отдясно, но малко преди почивката Марсело изравни с шут извън наказателното поле.

Десетина минути след почивката един от най-неубедителните на терена Рафиня направи безумна грешка в центъра на терена и Реал вкара нов гол след бърза контра, завършена майсторски от Марко Асенсио.

До края имаше положения и пред двете врати, но удари на Рибери бяха спасени, а красиво попадение на Кристиано беше отменено заради игра с ръка. Реваншът е идния вторник на стадион "Сантяго Бернабеу".